Infolinka:

(+420) 734 235 273

 

 

Doprava po celé ČR zdarma nad 5000 Kč!
Facebook Instagram

Jídelny

Jídelna bývá středobodem všeho domácího dění. V jídelně se setkáváme s rodinou a přáteli, abychom posnídali, poobědvali nebo povečeřeli všichni spolu a probrali, co se ten den zajímavého událo, nebo co nás teprve čeká. V jídelně bychom měli vytvořit klidné místo a přitom nezapomenout na estetiku, funkčnost a pohodlnost nábytku.

Pohodlné stolování

Hlavním nábytkem v jídelně je jídelní stůl a židle. U jídelního stolu nejen stolujeme, občas plní také funkci pracovní. Velikost jídelního stolu vybíráme nejen podle počtu členů domácnosti, ale raději počítáme s variantou více hostů. Pro čtyřčlennou domácnost se lépe hodí jídelní stůl pro pět až šest osob. Designéři doporučují 60 cm šíře na osobu, aby každý měl dostatek svého prostoru.

Pokud nevyužijete velký stůl každý den a navíc nemáte prostornou jídelnu, vyberte si stůl rozkládací, který snadno a rychle rozložíte při nečekané návštěvě. Může to být stůl kulatý, oválný, čtvercového i obdelníkového tvaru.

Materiál stolu
volte nejen podle vzhledu, ale dbejte hlavně na odolnost a pevnost desky i konstrukci stolu. Odolné dýhované desky jsou nejen krásné, ale jsou také tvarově stabilní. To samé platí o MDF deskách i laminu. Desky z masivního dřeva se těší velké oblibě, ale občas je nutné o ně pečovat. Výhodou masivní dřevěné desky je snadná oprava povrchu.

Kdo má židli, ten bydlí

Jídelní židle by měla být pohodlná, stabilní a dostatečně vysoká. Při dlouhém sezení oceníme područky a měkké polstrování.

Židle z masivu nebo bez polstrování nabízí snadnou údržbu, stačí otřít a je hotovo. Oproti tomu čalouněná židle nabídne maximální pohodlí, které oceníme při dlouhém sezení.
Optimální výška sedáku je okolo 45 cm, aby byla chodidla položena vodorovně na podlaze a kolena v pravém úhlu. O výšce opěráku platí, čím vyšší, tím lepší.

Do menších prostor volíme spíše židle menší, bez područek nebo na otočné noze. K velkému stolu si můžeme dovolit pořídit židle či křesla s područkou a širším sedem.

Široký výběr nábytku do jídelny

V této kategorii naleznete další nábytek, který rozhodně do jídelen patří. Jsou to police na zeď, komody, příborníky, prosklené vitríny a také koberečky, které zútulní vaši jídelnu.

Neutrální odstíny

Nábytek v jídelně je lepší ladit do světlých, pastelových tónů, které jsou neutrální. Tento styl dává prostor pro doladění různými doplňky, polštáři, osvětlením či pokojovými rostlinami.

Zobrazit více

Řazení